המדריך- סוגי הפעלות לימי הולדת -חלק ב'

המדריך- סוגי הפעלות לימי הולדת -חלק ב'

כיום ניתן למצוא בקלות ובלי יותר מידי מאמץ שפע רעיונות למסיבות ימי הולדת ולהפעלות שונות לילדים. הפעלת חיות? הפעלת השרדות ? יום הולדת אגדות או תאטרון בובות ? עליהן פירטנו כבר במאמר הקודם. הפעם ננסה לחשוף בפניכם נושאים מדליקים נוספים לחגיגות ימי ההולדת לילדים.


יש מבחר עצום, אם ילד היום הולדת לא ביקש מכם ההורים נושא מיוחד שמרתק אותו, ניתן פשוט לחקור בעצמכם באינטרנט או על ידי ניסיון אישי של חברים ומשפחה. ליצנים או קוסמים? הילדים היום רוצים ימי הולדת שניתן לא רק להתפעל בהם מהופעתם של בעלי מקצוע שונים אלא גם להיות מופעלים, להשתתף באופן פעיל.


רוצים דוגמאות לרעיונות מקוריים ליום ההולדת? בבקשה:

 

יום הולדת שכל כולו בועות
מסיבת יום הולדת בה הילדים נחשפים לניסויים מדעיים מעניינים ובעיקר למופע של בועות. אתם תיווכחו עד כמה עשיר בתוכן עשוי להיות עולמן של בועות ושל הילדים. הילדים ילמדו לנפח ולהקפיץ בועות, ליצור בועות בצורות ובגדלים שונים ולבנות מהם מבנים מגוונים. בנוסף יוכלו לבצע, בהדרכת אמני הבועות המרתקים, ניסויים שונים שיגרמו לעיני הילדים להיפער בתימהון ובהשתאות. הם עשויים אפילו לשכוח לאכול מהכיבוד הטעים.


 

סדנה מתוקה
אחת הפעילויות היותר מהנות העשויות לרתק ילדים ולהקסימם היא סדנת אפייה ליום הולדת בה לומדים להכין מאכלים מתוקים, לדוגמה: ציפוי שוקולד לעוגות, מאפינס, תמונות משוקולד, יצירת עוגיות בתבניות של בעלי חיים, פרחים, דמויות אהובות ועוד; הכנת כדורי שוקולד, הכנת סלסילות שי אישיות וזרי ממתקים אשר בסוף המסיבה כל ילד וכל ילדה מתכבדים בהן כמתנה אישית טעימה ומתוקה. לבד משיעור באפייה אין להתעלם מערכה החווייתי והמגבש בין הילדים: הילדים המשתתפים יוצרים חוויות חדשות שלא התנסו בהם יחד עם ילדים אחרים.


 

מסיבלונים
אחת מהן אשר ההנאה בהן מובטחת מראש היא הפעלות לילדים של אמן הבלונים. ניתן ליצור דמויות מבלונים, לבנות באמצעותם שער כניסה, להפריח אותם במסיבה, ליצור פרחים וזרים, לתלות אותם כקישוט ואף ליצור ספרות – כמספר שנות מי שחוגג יום ההולדת. כמו כן, במסיבות כאלו יש מפעילים המבצעים תחרויות עם בלונים ומטילים משימות הקשורות בהם.


 

מסיבת בנות
מסיבה מאוד פופלרית בעיקר בקרב הבנות שמעל גיל 6 כשמסיבות הכיתה כבר הפסיקו לעניין אותן והבנות רוצות לחגוג לבדן. יש מסיבות בנות עם ריקודי בטן, טיפוח ויופי, ספא, סדנת יצירה וסדנת אפיה גם יכולה להתאים.

 

טיפ ממסיבו.נט: ראוי ורצוי לאפשר לילד או לילדה החוגגים יום הולדת לבחור את תוכן יום ההולדת ואת סוג ההופעה כמו כן, רצוי להתאים את סוג הפעילות למיקום שבו מתקיימת מסיבת יום ההולדת, או לחלופין, אם ניתן לעשות זאת ההיפך - מבורך. 


מזל טוב ובהצלחה!

המלצות אחרונות