כתבות ומאמרים

הפקת אירוע פרטי בטבע - כל מה שצריך לדעת

כאשר מפיקים אירוע צריך לחשוב על מלא המון דברים, אחד מהם הוא המיקום הנבחר. יש אנשים שיעדיפו שהאירוע שלהם יתקיים במקום מסודר כמו אולם או גן אירועים, בעוד שאחרים יעדיפו את התפאורה הטבעית ביותר שאפשר. אם גם אתם תמיד חלמתם על אירוע בטבע, אך לא ידעתם מהיכן בדיוק להתחיל, אנו כאן עם כל הפרטים החשובים.

קודם כל, חשוב להבין את היתרונות והחסרונות

כמו לכל דבר, גם להפקת אירוע בטבע יש יתרונות וחסרונות. כדי להחליט אם זו הבחירה הנכונה ביותר בשבילכם, עליכם להכיר אותם.

נתחיל עם היתרונות

יש המון יתרונות להפקת אירוע בטבע, הם ללא ספק מתעלים על החסרונות. ביניהם:

 • גמישות – כאשר אתם מפיקים אירוע בטבע אתם נהנים מהרבה יותר גמישות מבחינת המיקום, התאריך, העיצוב והן מבחינת מהלך האירוע עצמו (אינכם מוגבלים בזמני התחלה וסיום).
 • ייחודיות – אין ספק שאירוע תחת כיפת השמיים כשאתם עטופים בנוף טבעי יהיה הרבה יותר מיוחד ומקורי ביחס לאירועים אחרים שמתקיימים באולם.
 • התאמה לצרכים אישיים – אולם וגן האירועים מכתיבים לכם את העיצוב ואת מהלך האירוע. כאשר אתם מקיימים אירוע בטבע אתם יכולים להתאים את הקונספט להעדפות אישיות, להוסיף פעילויות מיוחדות, לינת שטח ולעצב את החלל כרצונכם.
 • תפאורה טבעית – ים, מדבר, יקב, חורשה או חצר פרטית אין תחרות לתפאורה הטבעית. יש המון לוקיישנים לבחור מהם את המקום המיוחד שבו תרצו לקיים את האירוע שלכם.
 • אווירה מיוחדת – יש אוירה הרבה יותר מיוחדת, אינטימית ולא פורמלית במהלך אירוע שמתקיים בטבע. מה גם שאתם יכולים ליצור איזו אווירה שרק תרצו.

ועכשיו, החסרונות

כדי להחליט אם זו האפשרות המתאימה ביותר, עליכם להיות מודעים גם לחסרונות השונים, כמו למשל:

 • תלות במזג האוויר – כאשר מקיימים אירוע בטבע הפתוח לא פעם נהיה תלויים במזג האוויר. כאשר האירוע מתוכנן מראש קיים תמיד סיכון לשרב, רוחות חזקות או קור, למרות שישנן דרכים לשפר את התנאים.
 • הפקת אירוע מא' עד ת' – הפקת אירוע בטבע דורשת המון היערכות עד לרמת הפרט הקטן ביותר. עליכם להכין את השטח, לדאוג להגברה ותאורה, שירותים, למצוא ספקים שערוכים לעבודה בשטח וכדומה.
 • תיאום – יש המון לוקיישנים פוטנציאליים לאירועים בטבע, אך כדי להוציא לפועל עליכם לוודא שיש לכם את כל ההיתרים והאישורים הנדרשים לכך מהגורמים המתאימים.

איזה סוגים של אירועים ניתן לקיים בטבע?

ישנם סוגים שונים של אירועים שניתן לקיים בטבע, החל בחתונה ובר/ת מצווה, דרך מסיבת טבע ועד יום הולדת, מפגש משפחתי או מסיבת רווקות/ים. לכל אירוע יש את המאפיינים ייחודיים רק לו וצריך לקחת אותם בחשבון בשלבי התכנון השונים. כך למשל כאשר מתכננים אירוע כמו חתונה צריך לדאוג גם לחופה, להקמת רחבת ריקודים ולחדר עבור החתן והכלה. כאשר מתכננים ימי הולדת בר/ת מצווה או מסיבת רווקים/ות בטבע צריך לדאוג להפעלות מיוחדות בהתאם לאופי האירוע וכן הלאה.

לאילו דברים צריך לדאוג כאשר מתכננים אירוע בטבע?

מלבד המאפיינים הספציפיים של האירוע עצמו, בכל אירוע שמתקיים בטבע, חשוב לדאוג גם לדברים הבאים:

 • קייטרינג ושירותי בר – בכל אירוע נהוג להגיש אוכל ושתיה ולכן צריך לבחור שירותי בר וקייטרינג. הבחירה תתבצע בהתאם לכמות האורחים, אופי האירוע וסוג ואיכות האוכל שתרצו.
 • חשמל – כדי להפעיל מערכות מבוססות חשמל כמו הגברה, תאורה ועוד יש לדאוג שיהיה בשטח גנרטור במידה ואין שקע חשמל שאפשר להתחבר אליו.
 • מים – מים לשתייה, בישול או שטיפת ידיים.
 • שירותים כימיים ניידים – כי אתם לא מצפים מהאורחים להתפנות בחוץ.

כמו כן צריך להכין את השטח, לנקות, ליישר ולפנות אותו, לדאוג לריהוט, ציוד, מתחם קבלת פנים, מקומות ישיבה, מוסיקה, אטרקציות מיוחדות ועוד. כדי ששלב ההפקה יעבור כמה שיותר חלק והאירוע יוגדר כהצלחה, מומלץ לעבוד עם חברת הפקת אירועים מקצועית שזהו תחום התמחותה.

מאמרים נוספים