חוגגים יום הולדת במוזיאון הילדים חולון

חוגגים יום הולדת במוזיאון הילדים חולון
חוגגים יום הולדת במוזיאון הילדים חולון

הפעלות יום הולדת לילדים - חוגגים את היום הולדת הבאה במוזיאון הילדים

במציאות שבה כל יום הולדת של ילד הופכת להפקה של ממש, הורים כיום, כבר לא יכולים להסתפק בלהביא קוסם או ליצן ליום ההולדת.  האתגר משנה לשנה נעשה גדול יותר וכך גם סבלנות הילדים שמעולם לא הייתה רבה מדי. בכדי שלא ליצור מיאוס בקרב הילדים חייבים למצוא פעילויות יוצאות דופן ומרתקות במיוחד.


בעיה זו בעת תכנון ימי הולדת לילדים זו וכל הכרוך בה, עמדו בראש מעיניהם של קברניטי מוזיאון הילדים הישראלי בחולון. וכך הוחלט במוזיאון, לפתוח אותו גם לאירועי יום הולדת פרטיים, המיועדים לילדים ולחבריהם. הפעילויות נעשות בקבוצות קטנות, ומותאמות לגילאי הילדים והחוויה היא בהחלט מיוחדת ולא רגילה.

אז איך ניתן לחגוג יום הולדת במוזיאון הילדים? הנה כמה פרטים.


קודם כל- הזמינו כרטיסים מראש
ראשית כל, נדבר קצת על פרטים טכניים: בכדי לחגוג יום הולדת במוזיאון, יש לתאם זאת מראש בטלפון 03-6503011. יש למסור מידע מדוייק על מספר המשתתפים וגילאים שכן הפעילויות מותאמות לפי סולמות גילאים מדוייקים ולא תתאפשר כניסה של ילדים קטנים יותר או בוגרים יותר למסלולים. בנוסף, אין אפשרות להכניס שתייה וכיבוד לפעילות אלא רק לאולם הכניסה וללובי שבו מחכים להכנס לפעילות. ניתן גם לשכור את אוהל הקפיטריה אך הכיבוד, ההגברה וכל מה שיוגש בו, באחריות ההורים המארגנים בלבד.

אילו פעילויות של המוזיאון מוצעות לחוגגי היום הולדת?
בפני ההורים שרוצים לחגוג יום הולדת לילדם במוזיאון עומדות מספר אופציות לבחור מתוכן, מה יעשו הילדים באירוע. להלן פירוט קצר:
פעילות במתחם בגובה העיניים-  מתחם התערוכה בגובה העיניים הוא מתחם שמוקדש ליצירה ולפיתוח הדימיון. במסגרת הפעילות המאורגנת לילד/י היום הולדת, משתתפים הילדים בהצגה פעילה, עם חפצים, ולאחר מכן עוברים לחדר היצירה לפעילות ויצירה עם חפצים שונים. בסיום הפעילות עוברים הילדים לחדר המוסיקה שם נערך "טקס יום הולדת" מיוחד בו הילדים המשתתפים שרים ומברכים את בעל החגיגה באמצעות חגיגה של חפצים ומוסיקה.  בפעילות זו יכולים להשתתף עד 40 ילדים.  שימו לב שפעילות זו תתאים לגילאי 4-8 בלבד!

מתחם היצירה של פעילות "בגובה העיניים" 
פעילות עם ההצגה "איפה מיש"-  פעילות נוספת המוצעת במסגרת חגיגת יום הולדת במוזיאון היא ההצגה הפעילה איפה מיש. ההצגה איפה מיש הינה הצגה פעילה במהלכה הילדים עושים הכרות עם בובת הסמרטוטים הקרויה מיש. זוהי בובה שהילד ששיחק בה החליט לוותר עליה לטובת צעצוע חדש. בהצגה הילדים מכירים צעצועים שונים, כולל כאלו קלאסיים שילדים בשנות הקמת המדינה שיחקו בהם, מתחפשים ועושים הרבה כיף. ההצגה מיועדת לגילאי 3-4 ומאפשרת השתתפות של עד 45 ילדים. כמובן שנדרש ליווי של מבוגרים בפעילות.


(תמונה: אתר מוזיאון הילדים הישראלי)

הילדים משחקים ומתחפשים במסגרת ההצגה "איפה מיש" 
פעילות במסלולי הילדים השונים- מעבר להצגות הפעילות, יכולים ההורים גם לבחור בפעילות באחד ממסלולי הפעילות לילדים במקום בהצגות. המסלולים האפשריים הם אלו המיועדים לגילאי 5-11, ביניהם:  המסלול המסע לתיקון ממלכת הזמן – המיועד לגילאי 4-6 / מסלול היער הקסום המיועד לגילאי 6-8/ מסלול החייזרים המיועד לגילאי 8-12).  מסלולים אלו, בניגוד להצגות הפעילות מיועדים למספר קטן יותר של משתתפים ולכן הפעילות נערכת בסביבי פעילות עם קבוצות קטנות של עד 12 ילדים עם מבוגרים המלווים אותם בפעילות.


(תמונה: אתר מוזיאון הילדים הישראלי)לפרטים נוספים על הפעילויות השונות, ההצגות והמחירים לארגון יום הולדת במוזיאון מומלץ
להכנס לאתר המוזיאון- לעמוד ימי ההולדת.

המלצות אחרונות