מוזיאון הילדים חולון

מוזיאון הילדים חולון

אטרקציה מיוחדת לילדים במוזיאון הילדים חולון

פעילויות רבות לילדים ולמבוגרים מחכות לכם במוזיאון:
פעילויות ומסלולים המותאמים לילדים מגיל שנתיים וחצי ועד- 120.

המוזיאון מציע חוויות ואטרציות לילדים ברוח המאה 21 - מסע בעולמם הפנימי של המבקרים הצעירים בו מתעורר הדמיון ומעודד אותם לצמיחה ולהתפתחות בעתיד.

הביקור במוזיאון הוא פעילות לילדים המציעה הזדמנות ל"חקר" האישיות; הם קולטים גירויים מהסביבה, מעלים שאלות ויוצרים לעצמם תובנות חדשות על עולמם.

 

אטרקציות ופעילויות לילדים בשבת! המוזאון פתוח גם בימי שבת, בין השעות 10:00-13:30 

 

הפעילויות לילדים ולמבוגרים במוזיאון מותאמות לגיל המבקרים .

חוויה המעבירה את הערכים החינוכיים עם ערך מוסף וחוויה. ערכים כגון: התמודדות עם כישורי חיים , ערכים של פתיחות וכבוד לאחר, לשונה ולמבוגר.

המבקרים לוקחים חלק אקטיבי בתערוכות השונות, חווים ומתרגשים ולומדים להכיר את האני הפנימי שלהם.

להלן מגוון האפשרויות לפעילויות לילדים המוצעות במוזיאון:

טיול עם ינשול - פעילות לילדים בגילאי שנתיים וחצי עד 4

 מסע עם ינשול ביער הקסום לחיפוש אחר חברים חדשים. 

בעקבות הפרפרים - פעילות לילדים בגילאי שנתיים וחצי עד 4

הכירו את חיות היער מזווית קצת שונה - דרך מחזור החיים שלהם. 

הביטלס- מסע הקסם המסתורי  - פעילות למשפחות וילדים מגיל 5 ומעלה

סיפורה של להקת הביטלס וכוחה של המוזיקה והשפעתה התרבותית ומגוון פעילויות מוזיקליות -עבודה באולפן הקלטות, עריכת ווידאו גלריית אמנות חיפושיות, ועוד.

איפה מיש - פעילות לילדים בגילאי 2.5 עד 5

הצגה פעילה בה תחילה הילדים צופים בהצגה ולאחר מכן הם משתתפים בה.

המסע לתיקון ממלכת הזמן - פעילות לילדים בגילאי 4 עד 6

הילדים מכירים את מושג הזמן ומתמודדים עם סוגיות של גדילה ושינוי במהלך התהליך.

 

היער הקסום - פעילות לילדים בגילאי 6 עד 8

"היער הקסום" הינו מסע עם שדון אשר מעולל תעלולים ביער הקסום. הילדים מנסים להשיב את המצב לקדמותו תוך מציאת הסברים להתנהגות של השדון.  

החייזרים - פעילות לילדים בגילאי 8 עד 12

במהלך פעילות "החייזרים" ילדים מגיעים אל ספינת חייזרים, לומדים על השונה ומוצאים את הדרך לגישור והבנה. 

דיאלוג בחשיכה - "דיאלוג בחשיכה" הוא סיור בחושך מוחלט למבוגרים וילדים מעל גיל 9 בלבד המודרך על ידי מדריכים עיוורים.  

הזמנה לשקט -  "הזמנה לשקט" הינה תערוכה בהנחיית מדריכים חירשים. חוויה ייחודית וחשיפה לדרכי תקשורת ושיח אחרות, היוצרת מפגש בין חירשים לשומעים.

דיאלוג עם הזמן - "דיאלוג עם הזמן" חוויה עוצמתית לילדים שתציף אותם ברגשות של קרבה ואמפתיה כלפי אנשי הגיל השלישי הסובבים אותם.

ימי גיבוש וכיף לעובדים וארגונים - סדנאות ארגוניות 
סדנאות ארגוניות, מותאומות לדרישת הלקוח ובהתאם לצרכיו .

 

יום הולדת במוזיאון חולון

 

במציאות שבה כל יום הולדת של ילד הופכת להפקה של ממש, הורים כיום, כבר לא יכולים להסתפק בלהביא קוסם או ליצן ליום ההולדת.  האתגר משנה לשנה נעשה גדול יותר וכך גם סבלנות הילדים שמעולם לא הייתה רבה מדי. בכדי שלא ליצור מיאוס בקרב הילדים חייבים למצוא פעילויות יוצאות דופן ומרתקות במיוחד.


בעיה זו בעת תכנון ימי הולדת לילדים זו וכל הכרוך בה, עמדו בראש מעיניהם של קברניטי מוזיאון הילדים הישראלי בחולון. וכך הוחלט במוזיאון, לפתוח אותו גם לאירועי יום הולדת פרטיים, המיועדים לילדים ולחבריהם. הפעילויות נעשות בקבוצות קטנות, ומותאמות לגילאי הילדים והחוויה היא בהחלט מיוחדת ולא רגילה.

אז איך ניתן לחגוג יום הולדת במוזיאון הילדים? הנה כמה פרטים.


קודם כל- הזמינו כרטיסים מראש
ראשית כל, נדבר קצת על פרטים טכניים: בכדי לחגוג יום הולדת במוזיאון, יש לתאם זאת מראש בטלפון 03-6503011. יש למסור מידע מדוייק על מספר המשתתפים וגילאים שכן הפעילויות מותאמות לפי סולמות גילאים מדוייקים ולא תתאפשר כניסה של ילדים קטנים יותר או בוגרים יותר למסלולים. בנוסף, אין אפשרות להכניס שתייה וכיבוד לפעילות אלא רק לאולם הכניסה וללובי שבו מחכים להכנס לפעילות. ניתן גם לשכור את אוהל הקפיטריה אך הכיבוד, ההגברה וכל מה שיוגש בו, באחריות ההורים המארגנים בלבד.

אילו פעילויות של המוזיאון מוצעות לחוגגי היום הולדת?
בפני ההורים שרוצים לחגוג יום הולדת לילדם במוזיאון עומדות מספר אופציות לבחור מתוכן, מה יעשו הילדים באירוע. להלן פירוט קצר:
פעילות במתחם בגובה העיניים-  מתחם התערוכה בגובה העיניים הוא מתחם שמוקדש ליצירה ולפיתוח הדימיון. במסגרת הפעילות המאורגנת לילד/י היום הולדת, משתתפים הילדים בהצגה פעילה, עם חפצים, ולאחר מכן עוברים לחדר היצירה לפעילות ויצירה עם חפצים שונים. בסיום הפעילות עוברים הילדים לחדר המוסיקה שם נערך "טקס יום הולדת" מיוחד בו הילדים המשתתפים שרים ומברכים את בעל החגיגה באמצעות חגיגה של חפצים ומוסיקה.  בפעילות זו יכולים להשתתף עד 40 ילדים.  שימו לב שפעילות זו תתאים לגילאי 4-8 בלבד!

מתחם היצירה של פעילות "בגובה העיניים" 
פעילות עם ההצגה "איפה מיש"-  פעילות נוספת המוצעת במסגרת חגיגת יום הולדת במוזיאון היא ההצגה הפעילה איפה מיש. ההצגה איפה מיש הינה הצגה פעילה במהלכה הילדים עושים הכרות עם בובת הסמרטוטים הקרויה מיש. זוהי בובה שהילד ששיחק בה החליט לוותר עליה לטובת צעצוע חדש. בהצגה הילדים מכירים צעצועים שונים, כולל כאלו קלאסיים שילדים בשנות הקמת המדינה שיחקו בהם, מתחפשים ועושים הרבה כיף. ההצגה מיועדת לגילאי 3-4 ומאפשרת השתתפות של עד 45 ילדים. כמובן שנדרש ליווי של מבוגרים בפעילות.


(תמונה: אתר מוזיאון הילדים הישראלי)
(תמונה: אתר מוזיאון הילדים הישראלי) 

המלצות אחרונות