10 כללי זהב למסיבה מוצלחת! מאמר שאסור לפספס

10 כללי זהב למסיבה מוצלחת! מאמר שאסור לפספס

יום הולדת הוא סיבה לחגיגה. על מנת שדבר לא יעיב על החגיגה והאווירה בה, חשוב לדאוג ולוודא מבעוד מועד כי הכל הוכן בקפידה, כראוי ובאופן שיאפשר שמירה מירבית על ביטחון החוגגים.

 

אין מתכון אחיד לקיום מסיבת יום הולדת. ניתן ליצור מסיבה על פי הרצון שלכם ושל ילדיכם. מומלץ ורצוי לשתף אותם בכל השיקולים הכרוכים בהפקת המסיבה, לרבות באפשרויות הרבות וכן גם במגבלות התקציביות. אם לא ניתן להיענות לכל רצונותיהם, כדאי לאפשר להם לדרג את הדברים החשובים להם במדרג חשיבות יורד.

זכותכם וחובתכם להציב גבולות גם בנושא התקציבי. עם כל הרצון לשמח אותם ולאפשר להם לערוך חגיגת יום הולדת ולהזמין אליה את חברי כיתתם, חשוב שהם יידעו כי אף שאתם נדיבים ונוטים להיענות לחלק ניכר מרצונותיהם - המשאבים שלכם אינם בלתי מוגבלים. על מנת לתכנן, לארגן, להפיק ולהוציא לפועל חגיגת יום הולדת מושקעת ומוצלחת חשוב לתת את הדעת על נקודות חשובות, הרי לכם עשרת כללי זהב שחשוב לבצע :

 

10 כללי זהב למסיבת יום הולדת מוצלחת שאסור לפספס:

1. חשוב ליידע מספיק זמן מראש את המוזמנים שלנו למסיבה, כדי שלא יקבעו תוכניות אחרות לאותו יום. אנו יכולים להשקיע המון מחשבה בהמון פרטים בתכנון המסיבה, בכיבוד, מיקום, את מי להזמין ומתי לערוך אותה אך אם אורח שחשוב לנו שיגיע לא יופיע משום שלא הודענו לו על כך בזמן, נתאכזב מאוד וחבל...

2. חשוב לברר עם חוגג/ת היום הולדת אם יש נושא מסויים שמעניין אותו/ה. בדרך כלל הנושא קשור לעולמם הפנימי של החוגגים. למשל אם החוגג/ת אוהב/ת ספורט ייתכן שישמח לחגוג במסיבה שהפעילות סובבת סביב נושא הספורט, ויש הפעלות מתאימות לכך. לכן חשוב לברר עם מפעילים שונים פרטים על הפעילות שהם מציעים ומה היא כוללת. ניתן לשתף את הילד בתהליך, זה גם תלוי גיל, אך לרוב הוא ישמח להיות חלק בבחירת המפעיל וההפעלה.

3. ילדים בגילאים מסויימים, בדרך כלל עד גיל 4 , נוטים להגיע למסיבות ימי הולדת יחד עם ההורים או עם הסעות. כאשר ילד מגיע עם ההורה ויושב לידו, רוב הסיכויים שלא ישתתף בפעילות. לכן במידה וגיל הילדים אינו מצריך ליווי של הורה, מומלץ כי ההורים לא יהיו נוכחים במסיבה. מומלץ אף שהורי הילד החוגג יתאמו את העניין מראש עם ההורים האחרים. במידה ובכל זאת יש הורים מלווים במסיבה, רצוי מאוד לארגן מרחב נפרד להורים, על מנת שלא יפריעו לילדים להתרכז בהפעלה. הניסיון מלמד שלעיתים קרובות ההורים שוכחים שהגיעו למסיבה ללוות את הילדים, עושים הרבה רעש וחושבים שהם במסיבה משל עצמם... חשוב שההורים יהנו אך לא על חשבון הילדים.

4. במידה ומדובר בחוגג/ת ביישן/נית כדאי לעדכן את המפעיל בכך, ואז רצוי שהמפעיל יגיע לפני המסיבה ויקדיש לחוגג זמן איתו להיכרות אישית. חשוב לעשות זאת לפני הגעת הילדים האחרים כדי שאותו חוגג יצבור בטחון וירגיש מיוחד על ידי יחס אישי חם ומחבק וכך במסיבה עצמה הוא ירגיש יותר חופשי.

5. 
 במקרה ורוצים להעניק לאורחים כיבוד מגוון יותר ניתן להשתמש בשירותיה של חברת קייטרינג לאירועים אשר תעזור להורים בהכנת תפריט מותאם לאורחי המסיבה ויעניק לכם חוויה בלתי רגילה שתשלב בצורה נהדרת אצלכם בשמחה. שירותי קייטרינג לימי הולדת המספקים ארוחות טעימות בסגנון פה המשלב מאכלים או כהגשה אישית על ידי מלצרים. חשוב לבחור בחברת קייטרינג טובה וותיקה בתחום עם ניסיון במגוון אירועים שונים, על מנת להעניק לכם שקט ושלווה שהאירוע שלכם בידיים טובות.

או עם החלטתם ללכת על כיבוד קל   או עוגת יום ההולדת – מומלץ להזמינה מראש, כדי לא להיקלע ברגע האחרון לבעיה. דבר חשוב נוסף -מומלץ שלא להניח את הכיבוד על השולחן במהלך הפעילות שכן הילדים ירוצו אליו, דבר שיסיח את דעתם מהפעילות. ניתן להניח את הכיבוד על השולחן עד תחילת הפעילות, לחילופין ניתן לעשות הפסקה מיוחדת בה תוגש ארוחה, לרוב מגישים פיתה עם חומוס וחמוצים, נקניקיה או פיצה יחד עם ממתקים. אפשרות נוספת היא להניח את הכיבוד על השולחן בתום הפעילות לפני הליכתם.

6. ישנם הורים המעוניינים כי מפעיל היום הולדת יתן לחוגג ביום זה תשומת לב כזו שהוא ירגיש מלך/מלכת היום, ויש אלו שרוצים שילדם יהיה במרכז העניינים אך לא באופן בולט או מוגזם מדי. יש ליידע את המפעיל מה גישתכם לעניין על מנת לתאם ציפיות. מומלץ אף להתייעץ עימו. בנוסף, יש לקחת בחשבון את אופיו של הילד ולהתחשב בו. לא בטוח שהילד החוגג ירצה לבלוט כל כך, כפי שהוריו חושבים או רוצים.

7. רצוי לברר עם המפעיל, עוד בשיחת הטלפון הראשונה, מה בדיוק תכלול הפעילות, כמה זמן תמשך ומהי העלות שלה. במידה ומספר הילדים המוזמן למסיבה גדול יחסית (מעל 25 ילדים) יש לברר מה גודל צוות ההפעלה הצפוי להגיע, וזאת על מנת להמנע ממצב שצוות ההפעלה יהיה קטן מדי ויתקשה להשתלט על הילדים.

8. יש לעדכן את המפעיל מראש במידה ואין מספיק מקום בבית לביצוע הפעילות ויש צורך במרחב. אם יש בעיה של מקום ומרחב מצומצמים רצוי לשקול פעילות אחרת או לקיים את האירוע במקום אחר (גינה, פארק, השכרת אולם וכו'). 

9. אם בחרתם מפעיל מסויים והזמנתם אותו למסיבה, סימכו עליו ותנו לו להפעיל את הילדים ללא הפרעות והסחות. כך ההפעלה תהיה טובה יותר, מקצועית יותר, וכתוצאה מכך הילדים ייהנו יותר.

10. כשמזמינים מפעיל, יש לקחת בחשבון ולהתאים את הפעילות לגילאים השונים של אורחי המסיבה. לרוב צפוי שיהיו אורחים בגילאים שונים ולא רק ילדים בגילו של החוגג/ת: אם אנו חוגגים יום הולדת לפעוט בן שנתיים, רוב הסיכויים שאורחי המסיבה יהיו בגילאי 1-6. לכן יש לוודא זאת עם המפעיל שהנכם מזמינים.

 

מפעילים, יש לכם טיפ חשוב שברצונכם ליידע את ההורים ?
רשמו לנו ואנו נדאג לפרסמו להורים החוגגים.

 

יום הולדת שמח מלא בזכורנות טובים !

המאמר היה לכם מועיל ? עזרו לנו ושתפו אותו עם חברים !

המלצות אחרונות