יום הולדת מדעי לילדים

יום הולדת מדעי לילדים

הילדים הם הדבר החשוב לנו ביותר, אלו שאנו קמים בשבילם בבוקר ועושים הכול בשביל שיהיה להם טוב. אך טבעי הוא הדבר שכאשר יום ההולדת שלהם מתקרב, היום החשוב ביותר עבורם בשנה, נתחיל להשתעשע ברעיונות שונים לאיך תיראה המסיבה שלהם.
 

יש את ימי ההולדת המוכרים - ממתקים, קוסם, ברכות ועוגה כמובן, אך אם אנו רוצים להכניס לאירוע הזה משהו קצת אחר, משהו שיהיה לימודי אך לא פחות חשוב מכך חוויתי, יום הולדת מדעי יכול להיות בדיוק מה שאנו מחפשים.
 

הפעלות ליום הולדת מדעי הוא לא עוד יום הולדת שגרתי, אלא חוויה עוצמתית וייחודית המשלבת העשרה, הפעלה, ועניין אצל הילדים. הנה כמה רעיונות וקצת מידע על סוגי ימי הולדת מדעיים..

 

משחקים והפעלות
יום הולדת מדעי הוא הפעלה של הילדים בכל מה שקשור לניסויים ומדע. כך לדוגמא המפעיל יביא עימו אביזרים שונים לניסויים מעניינים, ניסויים כמו בלונים שלא מתפוצצים, מים שמחליפים צבעים, הרי געש "מתפרצים" ועוד. במהלך ההפעלה הילדים יתנסו בעצמם באפקטים הללו וילמדו על המרכיבים ועל דרך הפעולה של החומרים.

 

 

 

אוכל מולקולרי
אין ילד שלא אוהב גלידה, ואין מסיבת יום הולדת בלי גלידה. אז למה שהילדים לא ילמדו להכין אחת מולקלרית? יום הולדת מדעי כולל בתוכו את המרכיבים שכל יום הולדת כולל, אך עם נגיעה מדעית ובעיקר לימודית, כזו שנותנת ערך מוסף לילד ולחבריו. אוכל מולקולרי הוא תחום מדעי שהולך ומתפתח בשנים האחרונות, והתנסות של הילדים בהכנה שלו יכולה לפתוח להם עולם שלם. 

 

מופע קסמים
יום הולדת מדעי, יכול לכלול גם מופע קסמים מרהיב כמו בכל יום הולדת, אך ה"קסמים" הללו יהיו מנפלאות המדע ולא הקסמים הרגילים שכולנו מכירים. חתן או כלת השמחה יהיו כמובן במרכז העניינים, והם אלו שיסייעו לבצע את הקסם, וכמובן ייבחרו את חבריהם בקהל ושיתפו אותם במופע. 

 

מדען מפעיל
כל מהלכו של יום הולדת מדעי מאורגן ומופעל על ידי מדענים אמיתיים, כאלו שיודעים לעשות את הטריקים הללו, ויודעים להנגיש את המדע לילדים בדרך המעניינת ביותר והחווייתית ביותר.

 

 

אז אם אתם עומדים בפני יום הולדת לילד שלכם ואתם מחפשים משהו לא שגרתי, הפעלת יום הולדת מדעי הוא מה שאתם מחפשים.

המלצות אחרונות