מתנפחים לימי הולדת - כללי אצבע חשובים

מתנפחים לימי הולדת - כללי אצבע חשובים

אחת מהאטרקציות שהופכת לפופולארית מאוד בשנים האחרונות בימי הולדת לילדים, היא הכנסת מתנפחים לרשות הילדים החוגגים. המתנפחים מספקים למעשה לילדים שעות רבות של כיף ופעילות ויכולים להשתלב נפלא גם עם תחרויות והפעלות עליהם. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על מספר כללי זהירות ולבדוק בטרם עת את סוג המתנפחים שמכניסים ליום ההולדת.


חשוב לדעת כי מתנפחים לימי הולדת מגיעים במגוון צורות ומתאימים למגוון שימושים. קיימים מתנפחים גדולים ומסורבלים שדורשים הרבה חשמל והתקנה מיוחדת ויתאימו בעיקר לשטחים גדולים ופתוחים. מתקנים אחרים הם קטנים יותר ומיועדים לחלל סגור. בנוסף, קיימים מתקני מתנפחים המיועדים לגילאים שונים מג'ימבורי מתנפח שמיועד לרוב לפעוטות ועד מתנפחים שיתאימו לנוער בגילאי 16+ ואפילו למבוגרים. לכן, יש להקפיד להתאים את המתנפחים שמשכירים לשטח שבו חוגגים ולגיל החוגגים. 

 

א-ב בבדיקת מתקנים מתנפחים

החלטתם ללכת על הרעיון של מתנפחים ליום הולדת הבאה של הילד שלכם? נפלא! זה בוודאי יחסוך לכם הרבה טרחה והתרוצצות בזמן שהילדים יהנו ויקפצו על המתקנים הללו. אך בטרם החגיגה, עוד בתהליך ההזמנה של המתנפחים, חשוב לעשות סיבוב ולהסתכל עליהם היטב- האם יש בהם קרעים, האם הם נראים בלוייים ומשומשים או חדשים ונוצצים? מהי רכות המשטח עליו קופצים הילדים ומשתוללים? כמה ילדים יכולים להשתמש במתקן הזה בו זמנית? וכדומה. כמו כן, חשוב להתאים את המתקן לגיל הילדים שישתמשו בו ולשם כך יש להוועץ בחברת המתנפחים. בנוסף, שימו לב לעלויות נוספות שחלות בעת הזמנת המתנפחים הללו- כאשר מדובר במתקנים גדולים שדורשים קונסטורקציה והפעלה מיוחדת ולא מעט חשמל, עלולים אלו להקפיץ את המחיר משמעותית ולכן חשוב לברר זאת לפני.

 

כללי זהירות בעת השימוש במתנפחים בחגיגה

ילדים אוהבים מאוד מתנפחים ולרוב הצבת אלו ביום הולדת יתקבלו בשאגות שמחה. אך עם השמחה, ראשית, חשוב מאוד להקפיד שהמתקן נופח במלואו והוא יציב למשחק והשתוללות עליו. שנית, זכרו שלא משנה כמה נחמד זה שאתם לא צריכים לשעשע את הילדים ולרדוף אחריהם לסדר, רצוי שתמיד יהיו מבוגר אחד או שניים שמשגיחים על הילדים ומעירים להם אם הם עוברים את הגבול בהשתוללות או מסכנים עצמם. בנוסף, בדיוק כפי שרהיטי פלסטיק מתחממים כאשר הם נמצאים זמן רב תחת השמש הקופחת, כך גם המתנפחים.  המתנפחים עשויים ברובם מפלסטיק ולכן אם תשימו אותם בשטח פתוח וחשוף לשמש, הם יתחממו כעבור כמה שעות ויהיה מאוד לא נעים להשתמש בהם או אפילו מסוכן להשתמש בהם אם התחממו יתר על המידה. לכן, דאגו מראש לארגן צילייה או להציב את המתקן באזור מוצל.

 

אל תחסכו במספר המתקנים המוצבים בשטח המסיבה

בכדי לאפשר לכל הילדים ליהנות בכל זמן המסיבה, מומלץ מאוד לא לחסוך במספר המתנפחים לשטח המסיבה. שכרו מראש מספר מתנפחים כך שגם אם יש 50 ילדים במסיבה יהיו להם מתנפחים להינות עליהם בו זמנית. כמובן, שעדיף מראש לדעת לגבי כל מתקן כמה משתתפים יכולים להיות עליו במקסימום ולפי זה לתכנן את מספר המתקנים שלהם זקוקים בשטח. בזמן המסיבה, חשוב לשים מבוגר אחראי שיספור את מספר הילדים שעולים למתקן ויקפיד לפזר את שאר הילדים למתקנים האחרים.

 

וכמובן אל תשכחו גם לעשות הפסקות

למרות הכיף הגדול שיש לילדים במתקנים המתנפחים, אלו עלולים לקחת את תשומת הלב מחוגג היום הולדת עצמו. לכן, חשוב לתכנן את זמן המסיבה ולהקצות זמן למשחק והשתוללות על המתקן ובנוסף זמן מנוחה שבו ישירו ויברכו את ילד היום הולדת, יאכלו, ישתו וגם ינוחו.
 מצאתם את הכתבה מועילה? שתפו אותה עם חברים ועזרו גם להם!

המלצות אחרונות