על יום הולדת בחדר בריחה שמעתם?

על יום הולדת בחדר בריחה שמעתם?

ככל שהילדים גדלים נדמה כי תכנון והפקת יום הולדת אלו משימות שהופכות להיות הרבה יותר מסובכות בלשון המעטה. אם גם אתם מחפשים רעיון מקורי, אשר ירתק את כל המשתתפים, הרי לכם אחד – חדרי בריחה.

 

חדרי בריחה הם טרנד חדש ולוהט שכבש את העולם ואת ארץ ישראל בפרט. כיום ניתן למצוא מגוון גדול של מתחמים ובהם חדרי בריחה מעוצבים בהם ניתן לחגוג כמעט כל אירוע, לרבות יום הולדת לילדים. המשימה: אתם נמצאים בחדר סגור ונעול כשלפניכם תעלומה. המטרה: יש לכם שעה להשתחרר. נשמע פשוט? האמת שזה מתכון ליום הולדת מאתגר. אם אתם מתלבטים או שאינכם מצליחים להחליט האם יום הולדת מסוג זה הוא אכן בשבילכם, לפניכם כל היתרונות והחסרונות אותם יש לקחת בחשבון לפני שסוגרים על תאריך.

 

חסרונות – האם ישנם?

 

אז כן, מטבע הדברים יש גם חסרונות ונתחיל איתם:

  • השקעת זמן – ראשית כל יש לקחת בחשבון שעלול לקחת לכם זמן רב למצוא חדרי בריחה אשר מתאימים לילדים בלבד וכוללים דיל יום הולדת הכל כלול. לכן אם רעיון זה מועדף עליכם, עליכם להיערך אליו בטרם עת ולהתחיל מראש את החיפושים.
  • הגבלת משתתפים – חדרי בריחה יכולים להכיל בתוכם כמות מוגבלת של אנשים, לרוב מדובר בקבוצה שלא עולה על 8 עד 10 משתתפים לכל היותר ועבור חדר אחד. לכן אם תכננתם מסיבה גדולה, חדר בריחה הוא לא היעד המתאים לשם כך.
  • התאמה לגיל – יש לוודא כי חדר הבריחה מתאים לגילם של הילדים עבורם מיועדת החגיגה. בל נשכח שעליהם לפתור חידות ומשימות בהצלחה כדי להשתחרר בפרק זמן שלא עולה על שעה אחת.

ועכשיו ליתרונות

 

ליום הולדת לילדים בחדר בריחה יש גם יתרונות רבים ומגוונים:

  • פעילות מקורית ומעצימה – חדר בריחה כולל שלל פעילויות מאתגרות ועל הילדים להוכיח יכולות במציאת רמזים ופענוח חידות, צפנים ועוד. מיותר לציין שהצלחתם היא מקור גאוותם ולכן יכולה להיות זו חוויה מיוחדת אשר הם ינצרו לשנים רבות.
  • חלל המיועד לכיבוד וחגיגה – מלבד החדר בריחה עצמו, המתחם כולל גם חדר אשר מיועד לאירוח בו ניתן להגיש לילדים ארוחת ערב, ממתקים ואף עוגה לתפארת, כך שאם אתם חוששים שהמתכונת המסורתית של יום ההולדת תפגע עם הביקור בחדר הבריחה, הסירו חשש.
  • ליווי של מדריך – כמובן שהבטיחות של הילדים היא מעל הכל ולכן חדרי בריחה לילדים מעוצבים בהתאם. בנוסף במידת והדבר מתבקש מגילם של הילדים, כל קבוצה תיכנס עם מדריך והוא גם יסייע בפיצוח חידות קשות במיוחד, אם צריך.

פרטים שיש לקחת בחשבון

 

אם כן יום הולדת בחדר בריחה זהו רעיון מקורי ומיוחד וצפו התרגשות מרובה מצד הילדים המשתתפים, אשר סביר כי תהיה זו להם הפעם הראשונה. על פי רוב הפעילות בכללותה אורכת שעתיים לכל הפחות וכוללת:

  1. הדרכה טרם הכניסה לחדר הבריחה אשר במהלכה תובהר המשמעות של המשחק, יוסברו כללי הבטיחות וזהירות ויתואר המהלך הצפוי של הפעילות.
  2. את הפעילות עצמה בחדר הבריחה אשר לא פעם דורשת לבישת תלבושת מיוחדות
  3. ריכוז הילדים לארוחה, חטיפים ועוגה בתום הפעילות.

יש לציין כי ישנם חדרי בריחה אשר מציעים את האפשרות של יום הולדת הכל כלול, כך שהם אחראים על קישוט החדר ועל הארוחה למשתתפים ולכן יש לבדוק את הדיל המוצע לכם או לחפש דילים מתאימים.

 

כאשר רעיונות אחרים נדמים כשגרתיים יום הולדת בחדר בריחה הוא ללא ספק רעיון מיוחד ומקורי. עם זאת עליכם למצוא חדר המותאם לילדים אשר שם את הבטיחות במקום המרכזי, ולאחר שעשיתם זאת הגיע הזמן של החגיגות להתחיל!

המלצות אחרונות