גימיק טעים - דוכני מזון לאירועים

בין אם זו חתונה, בר מצווה או ברית מילה, אין חגיגה בלי אוכל טוב. אם בעבר היה נהוג לסגור בלעדיות עם הקייטרינג של האולם או גן האירועים, כיום עם המגמה ההולכת וגוברת של התעניינות במזון ומסעדנות, רבים מעדיפים לבחור בעצמם את דוכני המזון שלהם באופן פרטי.
 

אפשרות בחירה זה תמיד עדיף וטוב, אבל כשיש מידיי אפשרויות ניתן להיאבד בקלות. אז רגע לפני הבחירה המיוחלת, להלן מספר עצות שיעזרו לכם לדייק בבחירה:
 

להתאים את האוכל למאורע
 

גם אם אתם מכירים דוכן קבבים או שיפודי אנטרקוט מהטעימים ביותר, אם מדובר באירוע צהריים בחודש אוגוסט, יש להניח שהאורחים פחות ייהנו ממנו. לאירוע צהריים שכזה למשל, קייטרינג חלבי המציע תפריט קליל יותר ישתלב נהדר, כאשר גם בז'אנר הזה הקפידו לבחור מנות קלילות ולא כבדות וותרו על הרביולי גבינה ברוטב שמנת ושלבו דגים וסלטים מרעננים. יש לקחת בחשבון לא רק את מועד האירוע עצמו אלא גם את האופי שלו. אם ברצונכם שבשלב מסוים באירוע יעברו האורחים למצב ריקודים, אל תעמיסו עליהם את כל הארוחה במכה אחת, אלא חלקו אותה למקטעים מה שיאפשר לאורחים להישאר ערניים.
 


עיצוב ואסתטיקה


לא נחדש אם נאמר שאוכלים קודם כל עם העיניים. מעבר לכך שעל המזון בדוכן להראות מרשים ומגרה לאכילה, גם הקונספטים שמסביבו יכולים לעשות את העבודה. לדוכן הפיש אנד צ'יפס אתם יכולים להעניק לוק אותנטי בעזרת קונוסים העשויים מנייר עיתון בהם תוגש המנה, לבוש של מלח לאדם המגיש בדוכן ועוד שלל הברקות יצירתיות. ניתן גם להקנות עיצוב ייחודי ואחיד לכלל הדוכנים, מצאו הדפס שאתם אוהבים ומסמל את האירוע ועליו תחזרו במגוון נגיעות שלטים לדוכנים, עיצוב תפריט סמלי ועוד.


איכות המזון


לרוב באירועים, איכות המזון כרוכה בכסף רב שכן מדובר בכמות גדולה של מזון ובקושי רב לשנע אותו ולהכינו באופן אחיד. גם אם התקציב שלכם לא גבוה במיוחד, אל תתפשרו על איכות האוכל, במיוחד לא במנות המכילות חלבונים מהחי. בעת פגישתכם עם הקייטרינג הקפידו לשאול אותם מאילו ספקים הם קונים את נתחי הבשר והדגים. אל תשכחו שמדובר באירוע ממושך, ואם התחלופה של דוכני המזון לא תהיה גבוהה מאוד יש סיכוי גדול לפגימה באיכותו של האוכל, וחבל שמה שהאורחים יזכרו מהמאורע יהיה קלקול קיבה.


תתפרעו ואל תתפרעו


היי, זה האירוע שלכם, אולי האירוע שחיכיתם לו כל חייכם או שילדיכם חיכו לו זמן ניכר. מה, לא תעשו משהו מיוחד? כזה שהאורחים יזכרו טוב טוב? יש אינסוף דרכים בימינו להיות יצירתיים באוכל ולהתפרע לכו על מתוק במנות המלוחות, מלח בקינוחים או כל דבר שעולה על דעתכם שעלול למשוך את העין והחך של האורחים. אך יחד עם זאת, וחשוב ביותר: אל תתפרעו יתר על המידה. החגיגה שלכם היא אינה אירוע הנועד לעשות לאורחים שעטנז של החיפושים שלכם בPinterest - . על כל דוכן מיוחד שתבחרו הקפידו לבחור שניים יחסית פשוטים.


בשר או חלב


סוגיה נוספת שמושכת אש בעולם האירועים היא איזה מחנה לבחור הבשרי או החלבי. כאמור, לאופי האירוע יש חשיבות מרכזית להכרעת החלטה זו, אך גם לדברים נוספים: מחיר קייטרינג חלבי יעלה לרוב פחות מאחיו הבשרי שכן בארץ תעשיית החלב מפותחת ובעלת היצע רב יותר משל תעשיית הבשר, מאותה הסיבה, גם קייטרינג חלבי לרוב יציע מאכלים באיכות גבוהה יותר. רמת הגימור של המנה גם היא נלקחת כאן בחשבון בעוד שקשה להגיע לרמת צלייה טובה ואחידה של כמה עשרות סטייקים במקביל, קל יותר להגיע לרמה גבוהה ואחידה של מנת טורטליני תרד למשל. זאת ועוד, המטבח החלבי מציע שפע של מנות קרות איכותיות פלטות גבינות, לחמים מיוחדים וסלטים אשר משחקים תפקיד משני בארוחה הבשרית.


שפע מוכר


לא משנה על איזה קונספט סגרתם לבסוף, על דבר אחד הקפידו ללא יוצא מן הכלל: ודאו כי חברת דוכני המזון מקפידה שלא יחסר מזון ושתמיד יהיה בשפע. הרי אף אורח לא נמשך לקבב האחרון אשר שוחה בשמן. ויותר מכך ודאו שהקערות בדוכנים לא רק שאינן מלוות בחוסר אלא גם שהן גדושות בכל טוב. עקרון זה שאנשים נמשכים לשפע בכל הקשור למזון, הוכיח את עצמו פעמים רבות.

המלצות אחרונות