יום הולדת לגיל שנה

יום הולדת לגיל שנה

לתינוק או התינוקת מלאה שנת חיים ראשונה. יום הולדת ראשון והשמחה גדולה. אז איך כדאי לחגוג לילד או הילדה הקטנים ? כמה טיפים מועילים במאמר הקצר הבא.

סביר להניח כי המסיבה תיערך בביתכם. על מנת ליצור תפאורה ואווירה של יום הולדת  מומלץ לפזר במתחם המסיבה פאזלים, בובות, בימבות, כדורים וכל צעצוע שעשוי לשמש למשחק ולשעשוע.

הכינו קישוטים: בלונים, שרשראות נייר, נצנצים, פצפצים.

בכלל ושירי יום הולדת בפרט. ניתן להקרין גם קלטות די.וי. די המיועדות לפעוטות.

אם המסיבה נערכת בחוץ- ניתן לנפח בריכה קטנה ולהניח לחתן  השמחה להשתכשך במים ולהשפריצם, להנאת המשתתפים, לכל עבר.

רצוי להכין פינת יצירה ובה דפים, מכשירי כתיבה, צבעים, מדבקות,  פלסטלינה או פימו ועוד.

הכינו מבעוד מועד מתנות קטנות, אשר כל אחת מהן עשויה להירכש בשקלים בודדים, שאותן יקבלו הילדים במהלך מסיבת יום ההולדת או בסיומה: בקבוק לבועות סבון, כדור ים צבעוני, בלונים מיוחדים. ניתן להכין שקית הפתעה ובה גם ממתקים.

העוגה

מאחר ש"אין, אין, אין חגיגה, בלי, בלי, בלי עוגה" -  במירכאות ובלעדיהן- מומלץ להזמין עוגת יום הולדת (עוגת שוקולד מצופה בקרם ובקצפת ודאי תהיה טעימה מאוד) ולאפשר לתינוק להיות ליהנות מהפרוסה הראשונה ממנה.

אף שהתינוק עומד- או, מן הסתם, יושב או שוכב בעגלתו – הוא חתן השמחה, כאשר אנשים רבים ניגשים אליו הוא עלול להיבהל. רצוי לווסת את מגע האנשים עמו, כדי לא להבהילו. מותר ורצוי להלביש אותו בבגדים יפים ואף להניח כתר על ראשו כדי לתת לו תחושה של יום הולדת, אבל חשוב להגיב בזמן במידה שהוא מתנהג באופן שניכר כי הוא לחוץ ומבוהל. על מנת להעניק לתינוק תחושה שהוא במרכז, והמסיבה נערכת לכבודו ניתן להלביש אותו בבגדי מלך או אם זו תינוקת- בבגדי מלכה או נסיכה.

אין הכרח להגיש סעודה בת שלוש מנות. אפשר להסתפק בשירות של קייטרינג חלבי. אם עורכים את המסיבה בשעת תפר בין בוקר לצהריים, ארוחת בראנץ' מתאימה בהחלט. מה בתפריט? לא צריך להסתבך. אפשר להסתפק במאפים מלוחים ומתוקים, פשטידות, קישים, ירקות ופירות חתוכים, גבינות. אם רוצים לפנק במשהו חם אפשר להציע לאורחים שקשוקה, לדוגמה.

משהו מקורי...

מי מכם שרוצים להשקיע במסיבה- אפשר לשלב בה מצגת קצרה (בת דקות אחדות בלבד) ובה תמונות של האם ההרה ושל התינוק בחודשי חייו הראשונים. זו עשויה להיות מתנה יפה ומרגשת לעצמכם ולאורחים. התינוק ודעי יופתע כשיראה את עצמו...

דאגו להנציח את מסיבת יום ההולדת בתמונות- סטילס ווידאו. 

ארגון מסיבת יום הולדת לגיל הרך לא אמורה להיות "הפקה" גדולה ומושקעת. עצם ההתכנסות של אנשים קרובים וחשובים לכם מהווה היא העיקר. כיבוד קל או ארוחה קלה - די בהם. מוזיקה נעימה, קישוטים, אווירה טובה מספיקים בהחלט.

היו ספונטאניים. אין טעם להכין מבעוד מועד תכנית למסיבה. תנו לדברים לזרום. תבלו.

אנשים שונים יתנו לכם עצות שונות. כדאי להקשיב לכולן, אולי אחת מהן תיראה לכן טובה ומועילה לכם, אבל הכי חשוב לעשות מסיבת יום הולדת ראשונה לטעמכם.

 

מזל טוב ובהצלחה!

לכל המפעילים בקטגוריית הפעלות לגיל הרך לחצו כאן>>

המלצות אחרונות